Llorente drejt Serie A

Prishtinë | 19 Gus 2019 | 13:19 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi spanjoll është larguar nga Tottenhami dhe është në kërkim të klubit të ri

Fernando Llorente është në kërkim të klubit të ri pasi i ndau rrugët me Tottenhamin gjatë kësaj vere.

Sulmuesi spanjoll mund të përfundojë në Itali, shkruan “Corriere Dello Sport.

Interesim për ish-futbollistin e Valencias dhe Juventusit ka shfaqur Lazio.

Biancocelesti i kanë nisur negociatat me përfaqësuesit e spanjollit, por situatën janë duke e monitoruar edhe Interi, Fiorentina e Napoli.

Llorente u largua nga Londra me të përfunduar sezoni që shkoi pasi i skadoi kontrata dyvjeçare me Spurs. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme