Luan Krasniqi uron Presidenten Osmani: Jeni fryma dhe trashëgimia e të madhit Ibrahim Rugova

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 15:51 | Nga Ekonomia Online

sh-boksieri shqiptar Luan Krasniqi, ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj Presidente.

Në dedikim e tij përmes facebook, ai ka thënë se Vjosa Osmani është trashëgimi e ish-presidentit Rugova.

”Urime Kosovë! Urime Presidente Dr. Vjosa Osmani-Sadriu! Ju jeni fryma dhe trashëgimi i të madhit Ibrahim Rugova, ju jeni frymëzim i atdhedashurisë, sinonim i rrugës së mirëfilltë që Kosovën dhe qytetarët e saj i shpie drejt lirisë së përhershme, drejtë paqes së përhershme, drejtë paqes së përhershme, drejt demokracisë e sovranitetit të gjithmbarshëm, në familjen e madhe Evropiane dhe atë Verioatlantike. Shëndet dhe suksese!” tha Krasniqi

Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente me 71 vota në Kuvendin e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme