Luca Pellegrini mund të kthehet në Juventus, Frabotta drejt Genoas

Prishtinë | 24 Qer 2021 | 16:44 | Nga Ekonomia Online

Luca Pellegrini duket se është vendosur të kthehet në Juventus pas qëndrimit të tij në huazim në Genoa, me Gianluca Frabotta si zëvendësues që ndoshta lëviz në drejtim të kundërt.

Pellegrini duket se do të jetë mbështetja për lojtarin Alex Sandro, i cili duhet të qëndrojë kur Max Allegri të kthehet në Juventus përpara sezonit 2021-22, shkruan Tuttosport, transmeton Klankosova.tv.

Viti si huazim tek Genoa nuk ishte aq i mirë sa periudha me Cagliari, pasi 22 vjeçari luftoi për të qenë i gatshëm për minuta në lojë për shkak të dëmtimeve.

Ai luajti vetëm 12 ndeshje në 2020-21, por Allegri tashmë ka treguar besim te Pellegrini dhe se trajneri do të dëshirojë t’i japë atij një shans në Allianz Stadium sezonin e ardhshëm.

Nga ana tjetër, Frabotta është lidhur me një largim nga Bianconerët dhe mund të përfundojë në Genoa këtë verë, por Atalanta po mendon gjithashtu do të inisistojë për të.

Frabotta luajti 15 herë nën drejtimin e Andrea Pirlo në 2020-21, por 22 vjeçari duket i vendosur për një të ardhme diku tjetër.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme