Lukaku nuk luan ndaj Bosnjës

Prishtinë | 06 Tet 2017 | 08:58 | Nga

Romelu Lukaku është lënë jashtë nga ekipi i Belgjikës për ndeshjen kualifikuese për Botëror me Bosnje dhe Hercegovinën.

24-vjeçari po vuan nga një lëndim dhe tani nuk ka udhëtuar drejt Sarajevës për ndeshjen e së shtunës.

Belgjika tashmë është kualifikuar për Botërorin e vitit të ardhshëm.

Federata belge ka konfirmuar se sulmuesi i Manchester Unitedit mund të luajë në ndeshjen e javës së ardhshme ndaj Qipros.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme