Malconit si pëlqen situata e tij te Barça

Prishtinë | 12 Tet 2018 | 12:00 | Nga Ekonomia Online

Malcom, i cili papritur kalojë në Barcelonë edhe pse ishte nisur për në Romë, “nuk është duke i pëlqyer situata e tij” në Barcelonë, ka thënë agjenti i tij.

Malcom u pajtua që të kalonte në Romë, i cili, madje, kishte paralajmëruar kalimin e tij në Itali por gjërat ndryshuan në aeroportin Ciampino.

Sulmuesi udhëtojë për në Barcelonë, edhe pse transferi 41 milionësh nga Bordeaux, ishte brohoritur vetëm pas 25 minutave futboll.

“Çdo lojtar ka nevojë për një periudhë adaptimi dhe minutave në fushë për ta provuar vetveten”, ka thënë Junior Minguella për RAC1.

“Ai nuk po i ka ata, por ai do ta tregojë vlerën e tij kur do të luaj. Atij nuk po i pëlqen situata, por ai është i fokusuar dhe shumë i motivuar”.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme