Maldini e Boban me detyra të reja te Milan

Prishtinë | 14 Qer 2019 | 18:36 | Nga Ekonomia Online

Zvonimir Boban kthehet te Milani. Zyrtarizimi, u bë nga FIFA, që lajmëroi largimin e 50-vjeçarit nga pozita i zëvendëssekretarit të përgjithshëm të qeverisë së futbollit botëror, i cili ka punuar si krahu u djathtë i presidentit Gianni Infantino.

Ish-futbollisti i famshëm kroat ka pranuar të marrë detyrën drejtorit operativ që iu ofrua nga kuqezinjtë.

Milani, ka emëruar edhe Paolo Maldinin në detyrën e drejtorit teknik.

“Është shumë e vështirë të largohesh nga FIFA, por unë ndoqa zemrën dhe pasionin kur e mora vendimin, kështu sikurse vendosa tre vite më parë t’i bashkohesha FIFA-s. Milani është familja ime, Milano dhe Italia janë shtëpia ime. Jam shumë i lutur që u ktheva te Milani im i dashur, ku do të përpiqem të jap kontributin tim për ta çuar aty ku e meriton”, – deklaroi Boban për faqen zyrtare të klubit.

Të ngjashme