Manchester City pas mbrojtësit të La Ligës

Prishtinë | 05 Jan 2018 | 09:16 | Nga

Manchester City është duke e kërkuar mbrojtësin e Real Sociedad, Inigo Martinez, sipas Manchester Evening Standard.

Me mediat që kanë raportuar se Pep Guardiola dëshiron t’i shpenzojë 57 milionë euro për ta sjellë Alexis Sanchezin dhe një mbrojtës në skuadër, klauzola relativisht e ulët e lirimit të 26-vjeçarit e bën atë opsion edhe më të mundshëm për Cityn se Samuel Umtitin e Barcelonës.

Martinez e ka një klauzolë lirimi në vlerë prej 31 euro.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme