Manchester United është afër ta shkarkojë Solskjaerin

Prishtinë | 21 Nën 2021 | 09:55 | Nga Ekonomia Online

Manchester United duket se ka marrë vendim për ta shkarkuar trajnerin Ole Gunnar Solskjaer.

Kjo pas rezultateve dëshpëruese të ekipit në ndeshjet e fundit.

E për ta rënduar situatën akoma më shumë ishte humbja prej 4:1 ndaj Watfordit që i la “Djajtë e Kuq” akoma më larg titullit të Premier League.

Sipas raportimit të mediave britanike dhe gazetarit Fabrizio Romano, thuhet se ka ardhur nga bordi i United pas pesë orë bisedimesh të brendshme.

Ole Gunnar Solskjaer është trajner i Manchester United që nga viti 2018.

Ai në të kaluar është paraqitur edhe si lojtar.

Si zëvendësim i përkohshëm po shihen dy ish-futbollistët Michael Carrick dhe Darren Fletcher.

Të ngjashme