Manchester United rivalizon Real Madridin për Sven Botman

Prishtinë | 14 Maj 2021 | 09:09 | Nga Ekonomia Online

Sven Botman është njëri nga mbrojtësit më të vlerësuar këtë edicion në elitën e futbollit francez Ligue 1.

Qendërmbrojtësi holandez ka shkëlqyer me Lillen ku është në rrugë të mirë për tu shpallur kampionë i Francës.

Klubi francez pagoi vetëm tetë milionë euro për mbrojtësin verën e vitit të kaluar duke e transferuar nga Ajax.

Tani vlera e lojtarit është shumëfishuar dhe shumë skuadra të mëdha janë vënë pas tij.

Real Madridi prej kohësh po e ndjek mbrojtësin holandez, por së fundmi në garë është futur edhe Manchester United.

Interesim për lojtarin kanë shprehur edhe Tottenham Hotspur, Arsenal e Roma, por Real Madrid e Manchester United mbetën skuadrat favorite për të nënshkruar me të.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme