Mandzukiç kthehet në Evropë, pas një viti në Azi

Prishtinë | 10 Maj 2020 | 16:11 | Nga Ekonomia Online

Mario Mandzukic mund të rikthehet përsëri në Evropë, pas vetëm një sezoni në Katar.

Kroati, i cili në muajin janar “braktisi” Juventusin mes polemikave për të kaluar në Katar tek Al-Duhail, duket se nuk është i lumtur në Azi.

33-vjeçari ka kërkuar që të rikthehet në kontinentin e vjetër dhe Galatasaray ka shfaqur interes konkret.

Sipas mediave turke, ekipi i drejtuar nga Fatih Terim e sheh Manduzkic si zëvendësuesin ideal të Radamel Falcao, i cili sipas gjasave do të largohet në verë drejt Arabisë Saudite.

Bisedimet mes drejtuesve të kampionëve të Turqisë dhe agjentit të sulmuesit kroat pritet të nisin shumë shpejt në mënyrë që tratativa të konkretizohet.

Të ngjashme