Marco Asensio përsëri në Real Madrid

Prishtinë | 24 Sht 2017 | 09:28 | Nga

Skuadra e Real Madridit dhe futbollisti, Marco Asensio siç duket kanë rënë dakord për vazhdimin e kontratës.

Sipas mediave spanjolle, Asensio pritet të nënshkruaj kontratë të re me klubin madrilen. Ai pritet që të firmos kontratë të re gjashtë vjecare, ku do të mbetët në “Santiago” deri më 30 qershor 2023.

Pritet që ky lajm të bëhet zyrtare nga klubi i Real Madridit, që gjatë këtij muaji ka vazhduar afro 6 kontrata me futbollistë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme