Marseille zyrtarizon Sanchezin

Prishtinë | 10 Gus 2022 | 16:44 | Nga Ekonomia Online

Olympique de Marseille ka zyrtarizuar sot sulmuesin e tyre më të ri, Alexis Sanchez

Skuadra franceze pritet të jetë skuadra më serioze për ta rivalizuar Paris Saint-Germain për titull këtë sezon, bashkë me skuadrën ku luan sulmuesi kosovar Lille.

Marseille zyrtarizon sot nënshkrimin me Alexis Sanches. Lojtar i lirë pa kontratë, sulmuesi kilian ka nënshkruar me ne pas 143 paraqitjeve për Kombëtaren e tij teksa ka fituar 17 trofe në karrierën e tij. Ai ka nënshkruar pas kalimit më sukses të testeve mjekësore”, ka shkruar skuadra franceze.

Alexis më parë ka luajtur në disa skuadra europiane ku më i suksesshëm ka qenë me skuadrat Udinese Barcelona dhe me Arsenal derisa luajti edhe për Manchester United dhe Inter. 

Të ngjashme