Martinez tregon arsyet pse ftoi Januzajn në Botëror

Prishtinë | 04 Qer 2018 | 13:24 | Nga

Adnan Januzaj ka marrë ftesë dhe do të jetë në Kampionatin Botëror me Kombëtaren e Belgjikës.

Talenti i madh nga Kosova fillimisht ishte në listën e gjerë të Belgjikës, ndërsa pati paraqitje shumë të mira në ndeshjet miqësore.

Kjo bëri që trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ta përfshijë në listën finale për Rusia 2018.

Martinez beson shumë në Januzajn dhe për këtë ka folur edhe në konferencën për shtyp.

44-vjeçari ka thënë se Januzaj është një talent i madh dhe presin shumë nga ai.

“Adnan Januzaj është një talent i vërtetë në situatat një me një”, u shpreh Martinez.

“Ai do të na sjellë freski, presim shumë nga Januzaj”, deklaroi Martinez.

Januzaj nuk kishte luajtur për Belgjikën që nga nëntori i vitit 2014.

23-vjeçari ka pasur një stinor mjaftë të mirë me Sociedadin ku ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme