Mbappe: Synimi i PSG-së është triumfi në Champions League

Prishtinë | 24 Qer 2022 | 14:46 | Nga Ekonomia Online

Kylian Mbappe ka përsëritur se objektivi kryesor i Paris Saint-Germain është të fitojë trofeun e Champions League për herë të parë në historinë e tyre.

Pasi arriti në finale në vitin 2020, PSG nuk arriti të kalonte në raundin e 16-të sezonin e kaluar kur u eliminuan nga Real Madrid.

“Fitimi i Ligës së Kampionëve është objektivi i qartë dhe i përcaktuar i PSG -së”, tha Mbappe për BFMTV, i cili do të transmetojë intervistën e tij të plotë të premten pasdite.

Pasi kaloi Zlatan Ibrahimovicin si golashënuesi i dytë më i mirë i PSG-së i të gjitha kohërave, Mbappe ka theksuar se ai aspiron të bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e klubit përpara Edinson Cavanit.

“Nëse vazhdoj kështu, nuk ka asnjë arsye pse nuk mund ta bëj. Do të ishte e pabesueshme, nëse mund ta bëja”, deklaroi ai.

Të ngjashme