Mbyllet pjesa e parë mes Ukrainës dhe Austrisë

Prishtinë | 21 Qer 2021 | 18:56 | Nga Ekonomia Online

Austria ka shkuar në pushimin e pjesës së parë me epërsi ndaj Ukrainës me rezultat 1-0 në kuadër të rrethit të tretë të Grupit C në Euro 2020.

Pas vetëm 21 minutash, austriakët kaluan në epërsi nëpërmjet Christoph Baumgartner, që u asistua nga David Alaba.

Ukraina më pas tentoi t’i barazonte shifrat në 1-1, me Mykola Shaparenko (29’) që bëri një goditje të fuqishme, por Daniel Bachmann bëri pritje fantastike.

Në minutën e 37-të, Konrad Laimer i Austrisë lëshoi një goditje të mirë, mirëpo Georgi Bushchman po ashtu bëri pritje të madhe.

Austriakët lëshuan një shans tjetër të mirë, pasi Marko Aranutovic nuk qëlloi saktë në kuadratin e portës.

Të ngjashme