Mediat malazeze për Kosovën: Sikur të luanin kundër Anglisë

Prishtinë | 15 Tet 2019 | 10:24 | Nga Ekonomia Online

Mediat malazeze janë treguar tejet kritike për paraqitjen e ekipit të tyre kombëtar të hënën mbrëma në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku u mposht nga Kosova me rezultat 2 me 0, me golat e Amir Rrahmanit në minutën e 10-të, dhe të sulmuesit shtatlartë Vedat Muriqi, që realizoi në minutën e 34-të.

Gazeta “Vijesti”, shkruan se Mali i Zi nuk e pati asnjë rast kundër Kosovës.

Ndeshjen ndaj “Dardanëve” e përshkruajti sikur të luanin ndaj Anglisë.

Ndërsa, “CGSport” thotë se Kosova e kreu lehtë misionin.

“Kosova fitoi pa asnjë problem kundër fakonjëve”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme