Mendy: Lëndimi serioz më dha fuqi të mos dorëzohem kurrë

Prishtinë | 23 Shk 2021 | 11:07 | Nga Ekonomia Online

Ferland Mendy ka zbuluar se një lëndim shumë i rëndë si adoleshent e kishte shtyrë atë që arrinte sukses në nivelin më të lartë në futboll.

Mbrojtësi i krahut i Real Madridit e kishte kaluar një vit larg fushës si adoleshent, për shkak të lëndimit të rëndë në ijë.

Pasi diplomoi nga akademia Le Havre dhe doli në sipërfaqe në Lyon, përfaqësuesi i Francës është i paprekshëm në skuadrën e Zinedine Zidane tani.

I pyetur për lëndimin serioz, Mendy tha: “Më dha fuqi për të mos u dorëzuar kurrë, për të mos hequr dorë kurrë dhe për të dashur të rikthehem gjithmonë dhe për të pasur shumë përkushtim”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme