Mësohen dy emrat e rinj që do t’i bashkohen Kosovës në muajin Nëntor

Prishtinë | 19 Tet 2019 | 17:59 | Nga Ekonomia Online

Agim Ademi gjatë ditës së sotme ka thënë se te Kosova pritet ardhje të reja.

Madje, i pari i FFK-së, ka thënë se prurjet e reja do të vijnë gjatë muajt të ardhshëm.

Gazeta Olle me burime pran FFK-së mësojnë dy emrat e prurjeve të reja te Kosova.

Bëhet fjalë për dyshen Elvis Rexhbecaj dhe sulmuesin e Bayernit, Leon Dajaku.

Rexhbecaj luan te skuadra e Bundesligës gjermane, Wolfsburg.

Pozita e tij është mesfushor defanziv ndërsa aktualisht vlen rreth 8 milionë euro.

21 vjeçari pritet të jetë goditje e madhe e Kosovës për duelet ndaj Çekisë dhe Anglisë.

Dajaku: 18 vjeçari, luan në tri pozitat e mesfushës ofanzive.

Aktualisht është pjesë e Bayern Munchen II, ku po shkëlqen me paraqitjet e tij.

Futbollisti me prejardhje nga rajoni i Drenicës pritet të jetë poashtu një goditje e madhe te Kosova në repartin ofanziv.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme