Mësohet data dhe ora se kur do të zhvillohet ‘El Clasico’

Prishtinë | 12 Tet 2016 | 11:47 | Nga

Barcelona dhe Real Madrid këtë vit takimin e parë do ta zhvillojnë në stadiumin Nou Camp.

Kështu së paku tha kreu i La Ligas spanjolle, Javier Tebas duke dhënë edhe disa detaje rreth derbit më të madh në botë.

“El Clasico do të luhet më 3 dhjetor, në ora 16:15”, tha ndër të tjerash Tebas për Cadena Ser, ndërsa ndeshja do të jetë e vlefshme për xhiron e 14-të të ligës elitare spanjolle.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme