Mësohet se sa do të mungojë Luis Suarez

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 17:28 | Nga Ekonomia Online

Luis Suarez do të jetë jashtë së paku 3 javë.

Sulmuesi i Atletico Madrid, Luis Suarez, ka probleme muskulore.

Klubi ka njoftuar se lojtari ka zgjatur muskujt e këmbës së majtë dhe sipas mediave në Spanjë, një lëndim i tillë, do ta lërë Suarezin së paku tri javë jashtë në pjesën më të rëndësishme të sezonit.

Ai ka qenë njeriu kryesor i Atleticos që kur u ble nga Barcelona.Reklamë

Suarez deri më tani në sezonin debutues ka bërë 32 paraqitje në të gjitha garat, ka shënuar 19 gola.

Të ngjashme