Messi tregon për lidhjen speciale që ka me bashkëlojtarin e tij te Barcelona

Prishtinë | 17 Sht 2018 | 09:57 | Nga

Lionel Messi, pa dyshim njëri nga më të mirët e planetit dhe së fundmi ka rrëfyer se me cilin lojtar njihet më së miri.

Megjithëse luan ndër vite me Busquets dhe Pique, Messi ka treguar për një lidhje tjetër.

Natyrisht se i kemi parë pasimet maestrale të Messit në drejtim të Jordi Albas.

Mirëpo, edhe vrapimet e lojtarit kur argjentinasi ka topin, tregojnë se ai e di më së miri se si do të veproj “pleshti”.

“Alba më njeh në perfeksion. Ai e di se kur do t’i jap pasimin. Kemi lidhje speciale” ka thënë 5 herë më i miri i Botës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme