Milan do të paguajë çmimin e plotë për Tomorin

Prishtinë | 29 Maj 2021 | 18:49 | Nga Ekonomia Online

Milani është i përgatitur të paguajë 28 milionë euro për Fikayo Tomori, pasi kuptuan që Chelsea nuk do t’u bëjë zbritje.

Mbrojtësi arriti në formë huazim në janar dhe menjëherë u fut në formacionin startues, duke dërguar Alessio Romagnolin në stol.

Ai u bë një figurë kryesore në ekipin që siguroi vendin e dytë në Serie A dhe kualifikimin e Ligës së Kampionëve.

Ndërsa Rossoneri u përpoq për muaj të tërë për të negociuar një zbritje, ato përpjekje kanë rezultuar të pasuksesshme.

Sipas raporteve të fundit nga burime të shumta italiane, Milani ka vendosur të paguajë shumën e plotë dhe do të përfundojë marrëveshjen javën e ardhshme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme