Milani e pret sonte Cagliarin, fitorja ia siguron Championsin

Prishtinë | 16 Maj 2021 | 12:47 | Nga Ekonomia Online

AC Milan sot mund ta sigurojë një vend në Champions League për edicionin e ardhshëm.

Hera e fundit kur Milani ishte në Ligën e Kampionëve ishte sezoni 2013/14.

Prej orës 20:45, Milani e pret në “San Siro” Cagliarin dhe fitorja eventuale ia siguron një vend në Ligën e Kampionëve.

Momentalisht Milani gjendet në vendin e tretë me 75 pikë, aq sa ka Juventusi me një ndeshje më shumë.

Napoli gjendet i pesti me 73 pikë, ndërsa e zhvillon sot ndeshjen ndaj Fiorentinës në udhëtim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme