Mourinho i propozon Southgatet formacionin më të mirë të Anglisë, injoron Sterlingun dhe Rashfordin

Prishtinë | 11 Qer 2021 | 14:25 | Nga Ekonomia Online

Jose Mourinho ka zbuluar se do të linte Marcus Rashford dhe Raheem Sterling jashtë formacionit titullar të Anglisë kundër Kroacisë në Euro 2020.

Ekipi i Gareth Southgate janë në Grupin D përkrah Republikës Çeke, Skocisë dhe finalistëve të Kupës së Botës 2018, Kroacisë.

Anglia do të nisë sezonin e tyre të dielën në Wembley kundër Kroacisë, e cila shihet si një kundërshtare e fortë.

Duke folur në talkSPORT si pjesë e mbulimit të tij në Euro 2020, Mourinho tregoi zgjedhjet e tij për formacionin titullar të Anglisë kundër Kroacisë.

Menaxheri 58-vjeçar portugez zgjodhi Dean Henderson përpara Jordan Pickford si zgjedhja numër 1 e Anglisë.


Të ngjashme