Mposhtet kampioni i Superligës, Trepça del fituese nga dueli i sotshëm

Prishtinë | 20 Shk 2021 | 15:07 | Nga Ekonomia Online

Trepça 89 ka befasuar kampionin e Superligës, Dritë, duke e mposhtur atë me rezultat 2-1.

Zeki Ademi në minutën e 14-të shënoi golin e parë të ndeshjes, ndërsa Adenis Shala ka dyfishuar epërsinë pak para përfundimit të pjesës së parë, transmeton lajmi.net.

Drita në pjesën e dytë u mundua disa herë që të rikthej rezultatin, mirëpo kanë arritur që të shënojnë vetëm një gol përmes Kastriot Rexhës.

Theksojmë se kjo ndeshje u zhvillua në qytetin e Gjilanit dhe tani Trepça është ngritur në pozitën e pestë në tabelë.

Pas kësaj humbje, Ballkani ka mundësi që të marrë vendin e parë, duke u barazuar me Dritën me pikë (nga 44) nëse fiton ndeshjen e ardhshme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme