Nadal në 16 më të mirët e Wimbledonit

Prishtinë | 07 Kor 2018 | 16:52 | Nga

Rafael Nadal ka fituar ndaj australianit Alex De Minaur për të kaluar në 1/8 e finales së Wimbledon.

Dy herë fituesi i këtij Grand Slam-i, fitoi pastër, 3:0 në sete (1:6, 2:6, 4:6) pas afër dy ore lojë.

Nadal në takimin tjetër do të luajë me fituesin e përballjes mes Jiri Vesely dhe Fabio Fognini.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme