Napoli në pritje të ofertave për Koulibalyn

Prishtinë | 14 Sht 2020 | 13:20 | Nga Ekonomia Online

Napoli është në pritje të ofertave për mbrojtësin Kalidou Koulibaly.

Sipas “Gazzeta dello Sport”, krerët e klubi italian nuk do të presin gjatë ekipet e interesuara për qendërmbrojtësin.

Manchester City dhe Paris Saint-Germain janë ekipet e interesuar për Koulibalyn.

Napoli për ta liruar mbrojtësin po kërkon rreth 75 milionë euro.

Krerët e ekipit italian janë të vendosur për ta mbajtur Koulibalyn edhe për një vit, nëse nuk marrin ofertën e duhur për lirimin e tij.

Koulibaly ka kontratë me Napoli deri në vitin 2023.

Të ngjashme