Napoli refuzon 90 milionë euro për Koulibalyn

Prishtinë | 18 Nën 2018 | 14:16 | Nga Ekonomia Online

Napoli ka refuzuar ofertën prej 90 milionë eurosh të Manchester Unitedit për qendërmbrojtësin Kalidou Koulibaly.

27-vjeçari nga Senegali është lojtar i pëlqyer i Jose Mourinhos dhe sipas gazetave në Angli është prioriteti kryesor i klubit për fazën e mbrojtjes.

Gjithsesi, “La Repubblica” në Itali thotë se oferta e parë 90 milionë euroshe është refuzuar nga Napoli.

Napoli së fundmi ka nënshkruar kontratë me napolitanët që e mban atë në Serie A deri më 2023. Çmimi i tij vlerësohet të jetë më shumë se 100 milionë euro.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme