Navas i lënduar, mund të mungojë ndaj Tottenhamit

Prishtinë | 12 Tet 2017 | 15:58 | Nga

“Los Blancos” konfirmuan se portieri i është nënshtruar testeve mjekësore Keylor Navas i është shtuar listës së lëndimeve te Real Madridi, pas një dëmtimi me përfaqësuesen e Kosta Rikës.

Të mërkurën u konfirmuan se portieri i është nënshtruar testeve mjekësore, dhe tani bëhet e ditur se ai ka dëmtuar muskujt e këmbë së djathtë. Ky lëndim do ta mbajë 30 vjeçarin jashtë ndeshjes së vikendit ngaj Getafe-s, ndërsa është në dyshim edhe për ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Tottenham Hotspur-it, ndërsa në vend të tij pritet të luajë Kiko.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme