NBA, Houston Rockets thyen rekordin e tresheve

Prishtinë | 08 Pri 2019 | 10:07 | Nga Ekonomia Online

Rockets zhvilluan në 27 rekordin e vet prej 26 tresheve të vendosur në dhjetor të vitit 2018.

Houston Rockets ka thyer rekordin me 27 trepikësh të shënuar në fitoren kundër Phoenix Suns në Ligën Amerikane të Basketbollit (NBA).

Në kuadër të 14 ndeshjeve të fundit në NBA, Houston Rockets, i radhitur në vendin e tretë në Konferencën Perëndimore, mposhti me rezultatin 149-113 ekipin Phoenix Suns.

Rockets zhvilluan në 27 rekordin e vet prej 26 tresheve të vendosur në dhjetor të vitit 2018.

Lojtari më i dalluar i ndeshjes ishte James Harden me 30 pikë, 13 kërcime dhe 9 asiste ndërsa pas tij vijuan Clint Capela me 22 pikë dhe 13 kërcime dhe Eric Gordon me 26 pikë.

Harden, i cili këtë sezon kaloi për herë të 56-të barazhin prej 30 pikësh, u bë lojtari i dytë pas Kobe Bryant që arriti këtë sukses në një periudhë prej 30 vitesh.

Tek ekipi kundërshtar, më të mirë ishin Jamal Crawford me 26 pikë dhe gjashtë asiste si dhe Mikal Bridges dhe Dragan Bender me nga 19 pikë.

– Rezultatet e ndeshjeve janë si në vijim:

Toronto Raptors – Miami Heat: 117-109 (në kohën shtesë)

Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs: 90-112

Minnesota Timberwolves – Oklahoma City Thunder: 126-132

Detroit Pistons – Charlotte Hornets: 91-104

Indiana Pacers – Brooklyn Nets: 96-108

Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks: 127-129 (në kohë shtesë)

Houston Rockets – Phoenix Suns: 149-113

Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks: 115-107

Boston Celtics – Orlando Magic: 108-116

New York Knicks – Washington Wizards: 113-110

Golden State Warriors – Los Angeles Clippers: 131-104

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets: 115-108

Sacramento Kings – New Orleans Pelicans: 129-133

Los Angeles Lakers – Utah Jazz: 113-109./AA

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme