Ndeshja Atletico – Chelsea nuk zhvillohet në Spanjë

Prishtinë | 10 Shk 2021 | 12:13 | Nga Ekonomia Online

UEFA ka konfirmuar se ndeshja mes Ateltico Madridit dhe Chelseas, e vlefshme për fazën e eliminimit direkt nuk do zhvillohet në Spanjë.

Shkaktar është se Spanja nuk lejon arritjet nga Anglia dhe nuk ka as rregull të veçantë për lojtarët,.

UEFA së fundmi ka konfirmuar se Atletico Madrid – Chelsea do zhvillohet në arenën nacionale në Bucharest.

Kjo nuk është e vetmja ndeshje që do zhvillohet në stadium neutral, ngase kështu ka ndodhur edhe me ndeshjet e tjera si Borussia Monchengladbach – City dhe RB Leipzig – Liverpool.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme