Ndeshja midis Gjilanit dhe Dritës në Prishtinë – derbi më i madh kosovar

Prishtinë | 07 Pri 2019 | 18:43 | Nga Ekonomia Online

Sonte duke filluar nga ora 20:00, do të zhvillohet ndeshja e shumëpritur midis skuadrës së Gjilanit dhe Dritës, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Mijëra qytetarë nga Gjilani dhe qytete të tjera kanë paralajmëruar se do të udhëtojnë drejt Prishtinës për ta ndjekur nga afër këtë ndeshje.

Të dy skuadrat në fjalë do të përballen pas ndeshjeve të suksesshme që i kanë zhvilluar gjatë javëve të fundit dhe tani mbetet të shihet se cili ekip do të triumfojë sonte.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme