Ndeshje jetike, Kosova me fitore kualifikohet tutje

Prishtinë | 20 Shk 2021 | 18:56 | Nga Ekonomia Online

Sonte nga ora 19:00 zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Sllovakisë, në kuadër të parakualifikimeve evropiane në Kupën e Botës 2023.

Pas humbjes së Luksemburgut, shpresat për të vazhduar drejt kualifikimeve për Kupën e Botës kanë mbetur të hapura.

Tashmë gjithçka varet nga Kosova, e cila duhet ta mposht Sllovakinë, në ndeshjen që fillon nga ora 19:00.

Ndeshja mes Kosovës dhe Sllovakisë zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme