Ndryshon orari i “El Clasicos” , ja kur luhet ndeshja e parë

Prishtinë | 11 Sht 2017 | 09:10 | Nga

Ka ndryshuar data dhe koha e ndeshjes e derbit më të madh në botë “El Clasico”.

Thebes ka njoftuar në një intervistë për “The Transistor” se ndeshja do të luhet të shtunën më 23 dhjetor në ora 13:00 dhe jo me 20 siç ishte.

Arsyeja e këtij ndryshimi të datës është se Real Madridi do të luaj në Kupën e Botës për Klube nga 13 deri më 17 dhjetor.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme