Në Shkodër boksieri humb jetën në ring

Prishtinë | 21 Sht 2019 | 20:32 | Nga Ekonomia Online

Një ngjarje e rëndë është regjistruar gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku boksier bullgar ka humbur jetën në ring.

Mësohet se viktima është sportisti bullgar Isus Velchkov, i cili ka rënë pa ndjenja në tokë dhe më pas ka ndërruar jetë ndërsa ishte duke u ndeshur me boksierin durrsak Ardit Murja.Sponsored by Revcontent

Ndihma e shpejtë dhe mjekët kanë shkuar menjëherë në ndihmë të bullgarit, por nuk kanë bërë të mundur ta mbajnë atë në jetë. Burimet bëjnë me dije se shkaku i vdekjes ka qenë ataku kardiak.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme