Nëse humb Shqipëria nga Skocia, a do të dorëhiqet Panucci?

Prishtinë | 12 Nën 2018 | 13:24 | Nga Ekonomia Online

Christian Panucci është deklaruar se nëse do të largohet nga Shqipëria, nëse humbet ndaj Skocisë.

Christin Panucci ka thënë se gjërat nuk do të qëndronin mirë nëse do humbasin ndaj Skocisë në Ligën e Kombeve më 17 nëntor, por që nuk duhet faturuar çdo humbje atij.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë për të gjithë ne”, tha fillimisht italian, shkruan“lajmi.net”.

“Dorëheqja? Nuk mendoj se çdo humbje duhet të më faturohet mua, pasi nuk jam i vetmi që marr përgjegjësinë.

“Në rast të një rezultati negativ ndaj Skocisë atëherë gjithçka bëhet e vështirë, për tifozët, për Federatën, për mua, për lojtarët dhe mbi të gjitha për Shqipërinë që humb shumë”, ka thënë më tej Panucci.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme