Nesër zhvillohet maratona “Prishtina 2022”, marrin pjesë mbi 500 garues

Prishtinë | 24 Sht 2022 | 15:13 | Nga Ekonomia Online

Nesër do të zhvillohet maratona “Prishtina 2022” në Prishtinë, ku pritet të marrin pjesë mbi 500 garues.

Ky aktivitet është organizuar nga Federata e Atletikës së Kosovës dhe Departamenti i Sporteve, përcjell Klankosova.tv.

Garuesit që do të marrin pjesë në këtë maratonë do të nisen nga Teatri Kombëtar, duke filluar nga ora 09:00.

Më poshtë mund të shihni hartën me lokacionet nëpër të cilat do të kalojnë garuesit:

Të ngjashme