Neymar dëshiron të luajë ndaj Barcelonës

Prishtinë | 05 Mar 2021 | 16:57 | Nga Ekonomia Online

Në mungesë të ndeshjes së parë të ndeshjes të Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve ndaj Barcelonës, Neymar ka shumë dëshirë të jetë në dispozicion për ndeshjen e dytë, pavarësisht se klubi francez mban një avantazh 4-1, madje si mysafir.

Gjithçka tregon se Neymar do të jetë në dispozicion për ndeshjen e Ligës së Kampionëve, megjithëse braziliani është kthyer nga një tjetër lëndim në muajin shkurt.

Ai tashmë ka filluar stërvitjen me pjesën tjetër të skuadrës të premten dhe ka ende gjashtë ditë para vizitës së ish-klubit të tij në “Parc des Princes”.

Neymar nuk do të luajë në ndeshjen e kësaj fundjave me Brest, por ç’është e rëndësishmja ai ka qenë duke u stërvitur me bashkëlojtarët, siç theksoi  PSG në faqet e tyre të mediave sociale të sot në mëngjes.

Mauricio Pochettinos i është dhënë një shtysë e dyfishtë këtë javë, me Angel Di Maria gjithashtu që u kthye në stërvitje dhe ai patjetër do të jetë në dispozicion për ndeshjen e dytë kundër Barcelonës.

Argjentinasi madje pritet të ketë edhe disa minuta ndaj Brest në ndeshjen e fundjavës në Ligue 1.

Të ngjashme