Nis “Katar 2022” – Nikoqiri e humb ndeshjen hapëse të Kupës së Botës

Prishtinë | 20 Nën 2022 | 19:12 | Nga Ekonomia Online

Ka përfunduar tashmë ndeshje hapëse e Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Katari bëhet kombëtarja e parë që humb ndeshjen e parë si vend organizator i Kupës së Botës.

Në “Al Bayt Stadium”, ndeshja e sotme i takoi kombëtares ekuadoriane me rezultat 0:2.

Ishte Enner Valencia ai që ishte protagonist sot me dy gola në minutat ’16 dhe ’31.

Valencia e shënoi edhe një gol tjetër në minutën e tretë, por që gjyqtari Orsato e ndali për “offside”.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për grupin A, aty ku bëjnë pjesë edhe Holanda e Senegali.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme