Një sheik në krye të Trepçës

Prishtinë | 14 Gus 2016 | 12:51 | Nga
Një nga skuadrat më të famshme në futbollin kosovarë, ajo mitrovicase e Trepçës, shumë shpejt do ti zgjidhë problemet financiare që ka momentalisht, pasi që burime të sigurta të portalit tonë bëjnë të ditur se shumë shpejt në krye të klubit mund të vijë një sheik, i cili tashmë është pajtuar me 30 kërkesat zyrtarëve të “gjelbërezinjëve”, shkruan korneri.net.
Gjithashtu i njejti burim, bën të ditur se Trepça përpos japonezit fantastik, Hayato Wakino, skuadrës mund ti bashkohen edhe 5 lojtarë nga jashtë, të cilët mund ta bëjnë Trepçën një nga favoritët për të fituar trofe në edicionin e ri të garave në futbollin kosovarë.
Gjithashtu mësojmë se transferi japonez i Trepçës, Hayato Wakino, është i jashtëzakonshëm, i palodhshëm në stervitje dhe posedon një teknikë fenomenale.
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme