Notat e lojtarëve, Bayern Munich 4-0 Stuttgart: Lewandowski më i miri në fushë

Prishtinë | 20 Mar 2021 | 18:06 | Nga Ekonomia Online

Bayern Munich kanë fituar përballë Stuttgartit në kuadër të javës së 26-të të Bundesligës me rezultat 4-0.

Ndeshja nuk nisi mirë për bavarezët që mbetën me 10 lojtarë që në minutën e 12-të të ndeshjes, kur Alphonso Davies u ndëshkua me karton të kuq.

Por Lewandowski shënoi het-trik, ndërsa Serge Gnarby shtoi një gol në këtë fitore.

Sulmuesi polak ishte lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 8.7.

Ndërsa më i dobëti në fushë doli Davies shkaku i kartonit të kuq, duke u notuar me notën 3.0.

Notat e lojtarëve të Bayern Munich dhe Sttutgart:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme