Notat e lojtarëve, Club Brugge 1-5 Manchester City: Mahrez më i miri

Prishtinë | 19 Tet 2021 | 21:25 | Nga Ekonomia Online

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Club Brugge me rezultat 5-1 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Riyad Mahrez shënoi dy herë, ndërsa nga një gol për qytetarët shtuan Joao Cancelo, Kyle Ëalker dhe Cole Palmer.

Hans Vanaken shënoi golin e vetëm për vendasit.

Mahrez ishe lojtari më i vlerësuar i këtij takimi me notën 8.7

Manchester City me këtë fitore tani ka 6 pikë, ndërsa Club Brugge mbetet me 4 pikë.

Notat e lojtarëve të Club Brugge dhe Man City.

Të ngjashme