Nuk dorëzohet Kosova, ngushton rezultatin ndaj Anglisë -Muriqi mbron penalltinë

Prishtinë | 10 Sht 2019 | 22:19 | Nga Ekonomia Online

Kosova zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit A, ndërsa për kundërshtar e ka Anglinë.

‘Dardanët’ nuk njohin humbje në 15 ndeshje radhazi, kurse mbajnë vendin e dytë në grup me tetë pikë, nga dy fitore dhe dy humbje.

Të zgjedhurit e Bernard Challandes do të shpresojnë për një tjetër sukses në St Mary’s Stadium të Southamptonit, ku pritet t’u shkaktojnë telashe Tre Luanëve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme