Nuk e ka mendjen te Kosova, Elvis Rexhbeçaj do ta përfaqësojë Gjermaninë!

Prishtinë | 18 Shk 2021 | 16:51 | Nga Ekonomia Online

Talenti shqiptar, Elvis Rexhbecaj, duket se e ka ndarë mendjen cilin vend ta përfaqësojë.

Në një intervistë për “Kicker”, futbollisti i FC Koln, pranoi se do të ishte ëndërr për të që ta veshë fnaellën e Gjermanisë në Lojërat Olimpike.

Me këtë, me një fjalë, mesfushori 23-vjeçar tregoi dëshirën për të luajtur për Gjermaninë, ani pse Kosova ka kohë që e pret atë.

“Më bën krenar dhe është nxitje shtesë për të punuar më shumë. Do të ishte ëndërr të luaj për Gjermaninë në Lojërat Olimpike”, u shpreh ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme