“O tani, o kurrë”, ultimatumi i Xavit për Dembelen

Prishtinë | 18 Nën 2021 | 16:37 | Nga Ekonomia Online

Ousmane Dembele nuk po ia del të shfaqë gjithë potencialin e tij te Barcelona. Trajneri i ri i skuadrës katalanase, Xavi e vlerëson, ia ka bërë të ditur që beson verbërisht te cilësitë e tij, por koha po mbaron.

O tani, o kurrë”, është ultimatumi i trajnerit kundrejt sulmuesit sipas raportimeve të AS, me francezin që këtë sezon ka më shumë dëmtime sesa ndeshje të luajtura!

Kontrata e 24-vjeçarit me Barcelonën përfundon verën e ardhshme dhe rinovimi do të varet nga performancat e Dembele me skuadrën spanjolle.

Xavi pret që kampioni i botës me Francës të rrisë rendimentin dhe të bëhet një lojtar vendimtar te Barcelona.

Nëse ndodh do të vijë ofertë e rëndësishme në lidhje me rinovimin. Dembele është paralajmëruar…

Të ngjashme