Origi kërkohet nga klubi londinez

Prishtinë | 06 Jan 2019 | 17:01 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi i Liverpoolit, Divock Origi mund të largohet këtë afat kalimtar.

The Sun raporton se Fulhami ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit belg, dhe dëshiron ta blejë kartonin e tij.

Claudio Ranieri dëshiron që ta përforcojë skuadrën me një sulmues dhe 23 vjeçarin e sheh si lojtarin e duhur për ta bërë këtë.

Derisa Origi nuk ka arritur që ta bindë Jurgen Kloppin për t’i dhënë hapësirë në skuadrën e parë, i cili mund ta lejojë largimin e tij.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme