Ozili rikthehet në stërvitje pas lëndimit

Prishtinë | 12 Tet 2018 | 19:52 | Nga Ekonomia Online

Unai Emery do ta ketë mundësinë që të llogarisë në shërbimet e mesfushorit gjerman Mesut Ozil, në ndeshjen e ardhshme më 22 tetor kundër Leicester Cityt.

Ozili është rikthyer në stërvitjet e plota me Arsenalin, pas problemit që kishte në shpinë, mirëpo Peter Cech ende është në dyshim për këtë ndeshje, transmeton Gazeta Express.

Gjermani nuk ka pasur të udhëtojë me Kombëtaren e Gjermanisë, pasi gjatë verës, kur përfundoi Botërori i Rusisë, ai vendosi që të pensionohet për arsye raciste ndaj tij.

Stërvitjet Ozili i filloi këtë të premte, dhe pritet të jetë i gatshëm nën urdhëratë e trajnerit spanjoll.

Mesut Ozil në këtë stinor i ka tetë paraqitje dhe i ka shënuar 3 gola në të gjitha garat.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme