Përfundon me barazim koha e rregullt, Spanjë – Rusi në vazhdime

Prishtinë | 01 Kor 2018 | 18:17 | Nga

Ka përfunduar pa fitues koha e rregullt e ndeshjet Spanjë – Rusi, në 1/8 së finales në Kupën e Botës.

Tani ndeshja shkon në vazhdime, dhe në rast të mos ndryshimit të rezultatit atëherë do të jenë penaltitë ato që do të vendosin çerekfinalistin e radhës, transmeton Koha.net.

1 me 1 ishte rezultati përfundimtar i takimit për kohën e rregullt.

me autogol i dha epërsinë Spanjës në minutën e 12. Kurse Dzyuba barazoi shifrat në minutën e 41 nga penaltia.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme