Perisic afër rinovimit me Interin

Prishtinë | 03 Maj 2021 | 22:01 | Nga Ekonomia Online

Interi thuhet se po diskuton një rinovim me Ivan Perisic, i cili mund të zgjasë kontratën e tij deri në qershor 2023.

Kontrata e kroatit skadon në vitin 2022 dhe 32-vjeçari ka dëshmuar të jetë një aset në të majtë për trajnerin Antonio Conte.

Perisic fitoi tripletën me Bayern Munich në sezonin e kaluar dhe ka ndihmuar Interin të ngrejë Skudeton e tyre të parë në 11 vjet këtë edicion.

Ai ka luajtur 29 ndeshje në Serie A, duke kontribuar me tre gola dhe pesë asistime FCInterNews raporton se reprezentuesi kroat ka hyrë në bisedime me Nerazzurrët në lidhje me një zgjatje të kontratës për një vit tjetër në San Siro.

Perisic thuhet se i tha jo një oferte nga Hertha Berlin në janar, pasi ai ishte i bindur se ai mund të ishte një protagonist te Nerazzurri.

Të ngjashme