Perisic arrin marrëveshje kontraktuale me Arsenalin

Prishtinë | 28 Jan 2019 | 11:46 | Nga Ekonomia Online

Ivan Perisic dëshiron të largohet nga Interi.

Këtë e konfirmoi dje drejtori i klubit, Giuseppe Marotta, përpara ndeshjes kundër Torino.

Sipas Libero, lojtari kroat tashmë ka rënë dakord me ofertat e Arsenalit.

Perisic do të fitonte 3 milionë euro neto deri në qershor dhe një kontratë me një pagë vjetore prej 6.5 milionë deri në vitin 2022.

Mesfushori do të jetë i gatshëm për Arsenalin në verë.

Sidoqoftë, ende nuk ka marrëveshje me Interin, të cilët nuk e pranojnë ofertën nga Gunners.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme